Бенкет-чай

как отправить заявку на кредит во все банки
онлайн заявка на кредит наличными.

Тема уроку: Бенкет – чай

 Мета уроку: Вдосконалення знань   учнів  щодо влаштування спеціальних  форм обслуговування, а саме: бенкету-чаю.

Підвищення пізнавальної самостійності, творчої активності, ініціативи учнів

Виховання відчуття відповідальності, працьовитості, дисципліни праці ; формуванні рис особистості – чесності, правдивості, наполегливості, самокритичності, комунікабельності.

Розширити кругозір учнів, розвивати творчі здібності, комунікативність, комп’ютерну грамотність.

 

Тип уроку: закріплення і удосконалення знань та умінь учнів

Матеріально-технічне  та дидактичне оснащення уроку:

Меню, чайна картка, столовий посуд, столові прибори, скатертини, серветки, комп’ютер, екран, картки контролю знань, ролики з презентацією бенкету, зразки чаю.

Метод проведення:  опитування, демонстрація практичних навичок сервірування.

Міжпредметні зв’язки: Організація обслуговування в ресторані, кулінарна характеристика страв, технологія приготування їжі, товарознавство продовольчих товарів, основи санітарії та гігієни, етика та психологія ділових відносин.

Література: П`ятницька Н.А. Організація обслуговування  в ресторані.

Гришко Є.С. Товарознавство продовольчих товарів

Афанасьєва Л.Р. Товарознавство продовольчих товарів

Старовойт Л.Я. Кулінарія

Доцяк В.С. Українська кухня

Прохорова Н.Г. Продовольчі товари. Товарознавство

П`ятницька Н.А. Організація виробництва і обслуговування  в ресторані. Практимум.

ХІД УРОКА

І. Організаційна частина

    1. Перевірка учнів  готовності до уроку.

    2. Виявлення відсутніх.

    3. Повідомлення плану і мети уроку.

    4. Мотивація навчальної діяльності та актуалізація опорних знань.

(на екрані – привітання, зображення варіантів сервірування бенкету-чаю)

3. Повідомлення плану і мети уроку. 2 хв.

Викладач: Ми продовжуємо вивчати розділ «Спеціальні форми обслуговування» і темою сьогоднішнього уроку є одна із них – це обслуговування бенкету – чаю.

Метою нашого уроку є вивчення особливостей організації бенкету – чаю, а саме сервірування столу, асортимент, подавання страв, виробів і чаю.

Працювати будемо за таким планом:

1)     попереднє сервірування столу до бенкету - чаю,

2)     додаткове сервірування столу до бенкету – чаю;

3)     вибір страв,напоїв;

4)     обслуговування гостей. 

4. Мотивація навчальної діяльності та актуалізація опорних знань.

Вступне слово викладача:У березні 2002 року Асоціація кулінарів України стала дійсним членом Всесвітньої Асоціації Кулінарних Союзів (WACS) – глобальної організації представників національних кулінарних союзів, яка представляє загальні інтереси професії, підіймає її престиж, використовуючи і розповсюджуючи знання, отримані завдяки сучасної науки і новітнім технологіям. Вступивши у WACS, Україна признає її вимоги і кулінарні традиції, в тому числі і тенденції в оформленні і подаванні страв.

І тому ми з вами повинні не забувати і слідувати цим правилам, проводячи наш урок.

  1. Проводиться бліц - опитування учнів – 5 хв.

 

-         З якого приводу можна рекомендувати проведення банкету-чаю ?

Учень:Банкет-чай зазвичай організовується жінкою для жінок, але не виключена можливість запрошення і чоловіків. Кількість гостей на таких банкетах, як правило, невелика.  Банкет-чай також влаштовується  на честь знаменної дати або ювілею.

-         До якого виду банкетів відноситься банкет-чай за способом обслуговування?

Учень: Основною формою обслуговування на цьому банкеті є часткове обслуговування офіціантами. Кількість обслуговуючого персоналу визначають з розрахунку: 5-10 гостей на одного офіціанта.

-         Чому банкет-чай носить таку назву?

Учень: Тому що основним напоєм являється чай, хоча можна подавати і інші напої, в тому числі і алкогольні: коли бенкет-чай також влаштовується  на честь знаменної дати або ювілею подають шампанське, а  також  лікер, коньяк, легкі вина.

-         В який період часу дня і як довго проводиться даний банкет?

Учень:Час для його проведення найчастіше призначають від 16-ї до 18-ї години, тривалість - не більше двох годин.

Учень: Я хочу додати: прийом – чай  може бути організований і  за  прийомом -фуршет. Столи для страв і напоїв можуть бути двосторонніми (з доступом з усіх боків) або односторонніми, їх ставлять біля стіни. Якщо кількість страв з десертними напоями порівняно мало, столи розставляють в формі «каре».

Двосторонній стіл сервірують наступним чином. У лівій частині ставлять чарки для напоїв і чашки для гарячих напоїв по порядку їх використання, причому зліва ставлять чарки для коньяку і лікеру, а праворуч -фужери. В середину столу ставлять тарілки стопками в один ряд. Праворуч від них кладуть десертні ножі, а зліва - десертні вилки. Між приладами ставлять вазочки з паперовими серветками. На передньому кутку столу ставлять самовар для зігрівання води для кави і чаю, чашки длягарячих напоїв ставлять ємностями вниз в лінію, теж по порядку їх використання, причому справа - чашки для кави, а біля них зліва –  чашки для чаю. Блюдця ставлять стопками, а біля них кладуть чайні ложечки. Перед ними ставлять цукорниці з цукром і кладуть щипці, тонкими скибочками нарізаного  лимона і розчинну каву.

Пряма мова  викладача :  Не думаю, що хтось буде заперечувати, що чай дуже популярний напій  на земній кулі. Давайте тепер розберемося: чому ж чай такий  привабливий. В чому тут справа?  Я прошу  підійти до дошки  двох бажаючих.  Дошка  поділена  на дві частини: для першого і другого учня. І справа, і зліва зображені одні і ті ж поживні речовини  в однаковій  кількості, тільки  в різному порядку. Вам потрібно  зняти ті,  які не входять до хімічного складу чаю.

(Учні, кожний на своєї половині  дошки, складають хімічний склад чаю).

Викладач: Зараз подивіться вірну відповідь.

Викладач:Чай як напій відомий з давніх-давен, тому витоки культури його споживання сягають глибини віків.  Катя Заворуєва підготувала історичну  довідку.

Учень: Згадки про чайну рослину  відносять до початку століть нашої ери. Сама поява чаю овіяна легендами. Найчастіше посилаються на ту, згідно з якою першими стали вживати настій листя пастухи на півдні Китаю, звернувши увагу на тварин, які щипають листочки з кущів і робляться бадьорішими. Саме тоді з його листя почали готувати дивно бадьорий напій, що здатний відігнати сон, хоча спочатку вживали чай виключно в релігійних цілях. Історія чаю включає в себе ряд суперечливих фактів, навіть легенд, що збереглися з того часу, за якими, наприклад, батьківщиною чаю вважається Китай.

Довгий час саме так все і думали, поки в 1825 році в гірських джунглях Індії не були знайдені плантації чайних дерев. Подібні насадження також були виявлені на півдні Гімалаїв і в південно-східному краї Тибету. Тому питання про батьківщину чаю до кінця не вирішене і є предметом суперечок і до цього дня.
Деякі історичні джерела стверджують, що в 350 році чайні кущі були введені в культуру Китаю, а трохи пізніше в 805-810 роках вони з'явилися в Японії
Почему банкет-чай носит такое название? – синонимы

Почему банкет-чай носит такое название? – примеры

Похожие слова

Почему банкет-чай носит такое название?: варианты перевода

На нашій території   чай вперше  з'явився в 17 столітті. Чай   в старі часи  був досить дорогим задоволенням.

Викладач: зараз, коли ми виявили всі переваги чаю, довели його харчову цінність перейдемо до практичних дій.

4.2      Попереднє сервірування столу до бенкету – чаю.

Пряма мова  викладача:  Основою для подальшого обслуговування гостей під час будь-якого бенкету є      попереднє сервірування столу. Ви зараз повинні це продемонструвати і  прокоментувати свої дії.

-         Як розставляють столи під час бенкету-чаю?

Учень: Чайний стіл або столи ставлять у центрі залу або розмішують з урахуванням його конфігурації і меблів, піклуючись при цьому про зручність для гостей. Якщо в залі ставлять кілька чайних столів, то між ними має бути вільний прохід як для гостей, так і для офіціантів. Крім основних чайних столів, за необхідності можна в зручному місці поставити підсобний столик для офіціантів, а також запасні столики.

Учень: Меблі, рекомендовані для банкету-чаю: невеликі круглі або овальні столи (за їх відсутності можна використовувати столи квадратної або прямокутної форм), стільці, крісла, напівкрісла, дивани.

Учень: я хочу ще додати: Якщо кількість гостей більша восьми, можна накрити кілька окремих столиків (по 4-10 осіб закожним).

 

Учень: Згадаємо етику і психологію: доцільніше використовувати круглі столи, оскільки відсутність у них гострих кутів сприяє встановленню довірливої, невимушеної атмосфери за столом.

(учні покривають столи скатертинами)

Викладач: Чому ви вибрали саме ці скатертини?

Учень: При сервіровцістолинакривають кольоровими скатертинами і серветками ніжних відтінків. Колір скатертини залежить від характеру святкування. Скатертина може бути однотонною або з малюнком, вишитою національним візерунком, комбінованої з тканин декількох кольорів. Гарно виглядає мереживо, вишивка, мережка і т.д.

Учень: Іноді столи з полірованими, мармуровими, скляними та інкрустованими поверхнями скатертинами не застеляють.

 Викладач:наступним  етапом сервірування столу є сервірування його столовим посудом, столовими приборами.

(учні сервірують стіл столовим посудом та столовими приборами, які розміщені на приставному столику).

Учень: Чайний стіл можна сервірувати різними способами. Напроти місця кожного гостя ставлять десертну тарілку, за нею чарку мадерну ємністю 75 г і чарку для лікеру та коньяку, якщо вони включені в меню. Десертні набори - ніж і виделку або ложку (залежно від десертної страви) кладуть поряд з десертною тарілкою або на неї, а набори для фруктів - за тарілкою. Серветки, згорнуті валиком, трикутником або конвертиком, кладуть на десертну тарілку або зліва від неї.

4.3    Додаткове сервірування столу до бенкету – чаю.

Викладач: Тепер ми поговоримо про додаткове сервірування. Скажіть: що, не можна сервірувати зразу стіл? Я прошу підійти до столів двох учнів. Перед вами зразки посуду, яких немає на столах. Як ви з ними поступите? Будь ласка, коментуйте ваші дії.

(учні беруть недостаючий посуд, столові прибори і ставлять на стіл)

Учень: Додаткове сервірування залежить від замовлення.Така сервіровка обумовлена тим, що деякі десертні страви - суфле, яблука, запечені в клярі, креми, полуниця не ставляться на стіл, а подаються офіціантами, або тим, що десертна страва в меню взагалі не включена.

Учень:Десертну тарілку з покладеними на неї десертними приборами можна поставити зліва від гостя за 15-20 см від краю столу. Серветку, красиво згорнену, кладуть також зліва від гостя перед десертною тарілкою або на неї. Інші предмети сервіровки ті самі, що й у першому варіанті. Вільне місце на столі напроти кожного гостя призначається для десертних страв у креманках. Тарілки для фруктів і набори до них можуть бути поставлені на стіл купками по 4-6 штук у місцях, зручних для гостей; їх можна подавати і в процесі обслуговування.

Учень: На стіл ставлять передбачені в меню солодощі, фрукти т.ін., десертні або напівсолодкі вина. Вершки, молоко, лимон подадуть перед подачею гарячих напоїв. Якщо в меню банкету є варення, на столі мають бути гірки розеток по 4-6 штук.

Фужерами для води, як правило, чайний стіл не сервірують, і воду або подають офіціанти наприкінці банкету, або ставлять у пляшках на окремому столі разом з фужерами так, щоб гості їх бачили.

Учень:На банкеті-чаї на честь знаменної дати або ювілею може подаватися шампанське. Найкращою прикрасою чайного столу є самовар. Його ставлять на основний стіл зліва від господині або на невеликий, підставлений до основного зліва від її стільця. Порцеляновий чайник із заваркою і чашки ставлять біля самовара.

Викладач: І таке запитання: скажіть, а що таке кувертна картка?

Учень: Це картка, на якій вказано прізвище запрошених гостей, яка кладеться на стіл при попередньому сервіруванні.

 4.4 Вибір страв,напоїв.

Викладач: Зараз переходимо до вибору страв, напоїв до обслуговування бенкету - чаю. Прощу підійти до приставного столику  двох  учнів. Перед вами два примірники меню.Готуючись до бенкету-чаю, нам необхідно знати, які страви, вироби, напої  рекомендувати при замовленні. Ви повинні скласти своє меню і оголосити його.

І, поки одні заняті справою, я запитую вас, чи все ми передбачили при сервіруванні, нічого не забули?

 Учень: Я думаю, що ви згадали про чайну картку.

 Викладач: Що включають в чайну карту і так вона необхідна, якщо вже є меню?

Учень: (учень підходить до екрану, на якому демонструє  чайну карту). Карта може мати такий вигляд і такий, це не суттєво. В чайну карту можна включати  від 20 до 150 найменувань чаю. В кожному окремому випадку приймається індивідуальне рішення з цього питання. Враховуючи велику кількість видів чаїв, їх необхідно відповідним чином згрупувати з тим, щоб гостям легше було зробити вибір напою. Групування чаїв здійснюється за двома ознаками: періоду доби, коли споживають чай, і,  способу обробки чаю, в результаті чого вони поділяються на білі, жовті, чорні тощо.

Чайна карта повинна включати групи чаїв для сніданку, післяобідні, вечірні, оздоровчі, фірмові, екзотичні.

Споживання чаю під час сніданку є традиційним. Чай для сніданку повинен мати насичений смак, тому для його приготування краще використовувати суміші таких сортів чорного чаю: кенійського, індійського ("Accam"), цейлонського. Можна використати і китайський чай пуер, до якого не подають цукор та лимон, але який можна заварювати на молоці.

   Післяобідній чай має бути легким, з насиченим ароматом. До післяобідніх відносять чорні чаї з легкою ароматизацією бергамотом.Щоб пом'якшити ароматизацію деяких з них, їх змішують з простим не ароматизованим чаєм. Крім ароматизованих чаїв можна використати також легкі чорні індійські (Darjeeling) і чорні китайські (Keemun, Yunnan) сорти. Немає необхідності в післяобідні чаї включати елітні сорти чаю, тому що після ситних, з насиченим смаком страв важко відчути нюанси аромату і смаку плантаційних високоякісних чаїв.

Вечірні чаї подають між обідом і вечерею (власне, це чай, по-англійськи Five-o-clocktea) або після вечері як супровід спокійного спілкування гостей та відпочинку. Ввечері можна подавати вишукані, рідкісні сорти чаю: плантаційні індійські да-рджилінги і ассами, високогірні цейлонські, елітні китайські і тайванські чаї (білі, чорні, зелені, улуни, пуери). В чайній карті ресторану їх може бути 5-7 найменувань.

Учень: Я хочу додати. Подавання чаю може супроводжуватися розповіддю про них, у тому числі і легендами. Деякі обідні і вечірні чаї можуть повторюватися в чайній карті.

У вечірню частину чайної карти можна включати і алкогольні напої. В чай добавляють бальзам, лікер, ром, коньяк. При чередуванні напоїв гостю подають чай і алкогольні напої окремо. Добре поєднуються з чаєм високоякісні коньяки, херес, бенедиктин.

Прикрасою чайної карти можуть бути фірмові чаї. Це може бути якісний чай з легендою, який рідко зустрічається. В закладах ресторанного господарства можуть самостійно формувати фірмові чайні суміші, які готують в присутності гостей і вишукано подають.

Викладач: Дякую за відповідь. А якщо вам буде потрібно прорекламувати той чи інший чай, як ви поступите? Завдання: перед вами вже готові напої:  чорний чай, жовтий, білий, зелений, червоний. Ви вибираєте один з них і переконливо пропонуєте його гостю.

 (учні готують відповідь).

Учень І: Я хочу запропонувати вам  білий чай, який надасть вам бадьорості на  увесь день, тому що до його складу входить  кофеїн. Кофеїн чаю не накопичується в організмі, а виводиться з нього, тому цей чай  можна пити більше, ніж інших напоїв, що містять кофеїн. Білий чай — проходить мінімальну кількість стадій обробки в процесі виробництва. Зазвичай це — в'ялення і сушка. Незважаючи на назву, білий чай має вищу міру окислення, ніж більшість зеленого чаю — до 12 %, тому і настій він дає темніший, всупереч поширеній помилці. Приклади: Бай Хао Інь Чжень, Бай Мудань.

Учень ІІ:  Я б цю пору дня запропонував би  червоний чай. У чаю  вищого гатунку багато калію і фосфору. Калій сприяє нормалізації діяльності серця. А також в наявності - натрій, кальцій, магній. Знайдено в чаї солі заліза, мікроелементи такі, як фтор, йод, мідь, золото. Відомо, що фтор охороняє зуби від карієсу. Йод є антисклеротичним елементом, термін окислення — від двох тижнів до місяця, хоча існують і скорочені процеси. Приклади багряного чаю: кімун, юньнань, асам, дарджилінг, дяньхун.Почему банкет-чай носит такое название?– синонимы

Почему банкет-чай носит такое название?– примеры

Похожие слова

Почему банкет-чай носит такое название?: варианты перевода

Викладач: Дякую. А тепер ви берете запропоновані напої і дивитесь, чи вірно вгадали назву напоїв.

 Викладач:А тим часом вже готове меню. Оголошуйте його, будь ласка. А ви слідкуйте, щоб потім обговорити відповіді. Прошу, дуже уважно слухайте, щоб потім сказати мені, від кого ви приймете запрошення на бенкет.

Учень перший оголошує своє меню.

Учень другий оголошує своє меню.

Другий учень. Але я хочу внести ясність в виборі страв.

   Страви, які подають до чаю, можна поділити на чотири групи. В першу групу входять ситні страви: пироги та пиріжки з начинкою (м'ясом, яйцем, рибою, капустою, куркою з грибами та хріном), деякі овочеві страви (наприклад, коктейль-салати).

    В другу групу страв (більш легких) входять бутерброди з червоною рибою, вершковим маслом, сиром, огірками, м'ясною гастрономією, шпротами, паштетами, у тому числі канапе, які зручно їсти не тільки за столом, а й стоячи.

   В третю групу входять солодкі страви: шоколад, варення, мед, горіхи, млинці з солодкими начинками, збиті вершки з брусничним варенням, желе, муси, креми тощо.

   В четверту групу включають свіжі і/або консервовані фрукти, ягоди, бахчеві, яблука, груші, виноград,  шматочки кавуна і дині, персики, абрикоси, малину, суниці тощо, деякі з них можна подавати зі збитими вершками.

Більший асортимент страв і чаю планується при проведенні чайного прийому, менший - при повсякденному споживанні чаю.

    Тому при сервіруванні у мене склалося враження, що офіціанти вже знали, що замовили гості. І, так, я б прийняв запрошення від того пана, у якого ситніше меню.

2.4 Обслуговування чайного столу. 

Викладач: Переходимо до заключного етапу нашого уроку: 

Обслуговування гостей під час бенкету. Як відбувається обслуговування гостей? З чого розпочинається обслуговування? Підійдіть до столу і продемонструйте, як ви це будете робити?

Учень: Перше, що ми повинні, як  офіціанти, зробити, так це  запросити гостей до накритого столу,  допомагають їм сісти, приділяючи більше уваги жінкам, старшим за віком. Впевнившись у тому, що всі учасники бенкету зручно розмістилися, вони пропонують їм солодкі страви і вина. Потім готують до подачі гарячі напої.

Викладач: Хто хоче доповнити відповідь чи відповідь повна?

Учень: Після цього прибирається використаний посуд. Замість використаних тарілок перед кожним гостем ставлять чисті зі столовими наборами. Закінчивши прибирання, подають чай, каву, попередньо поставивши на стіл гарячі вершки, молоко і лимон. Чашки з гарячими напоями на блюдцях ставлять на стіл справа від десертних тарілок. Ложки при цьому мають бути покладені на блюдце перед чашкою ручкою вправо, а ручка чашки звернена вліво від гостя. Після того як гарячі напої подані, офіціанти пропонують мускат, кагор, лікери, коньяки.

Учень: Чашку кави можна запропонувати з підноса, попередньо наповнивши її з кавника. Після наповнення чашок кавою кавник можна поставити на стіл. Каву можна долити в ту саму чашку, не знімаючи її зі столу. Чай на столі доливати не рекомендується. При бажанні гостя випити ще чашку чаю можна налити напій на підсобному столі в ту саму чашку, якщо в ній немає лимона чи гущі, і подати гостю.

Викладач: Ще є доповнення?

Учень: Чай із самовара наливає господиня і пропонує гостям. Офіціант у цьому випадку допомагає їй, подаючи чай гостям, які сидять далі від неї, а також підносить чисті чашки і чайник із заваркою. На прохання господині офіціант може наливати чай із самовара і пропонувати його гостям.

Викладач:Я вдячна вам за підготовку до уроку. Оголошую оцінки. Роблячи підсумки уроку, хочу сказати, що від вашого професіоналізму, бажання працювати, вашої фантазії та вправності залежить враження гостей від закладу, його репутація, прибуток і ваш заробіток, вага підприємства у сфері масового харчування.

Back to top