Сценарій заходу в рамках предметного тижня контролерів-касирів

как отправить заявку на кредит во все банки
онлайн заявка на кредит наличными.

Хор виконує пісню: «Ой у вишневому садочку»

Ведуча: Чуєте про що пісня? Про фрукти, тобто про те, що ми -контролери-касири вивчаємо. А ви думали про кохання? Ні, ні! Ми про природу продовольчих товарів все знаємо… або майже все! В кожній народній пісні згадуються які-небудь продукти харчування. А народ знає про що він співає! Був такий грецький мислитель, реформатор аналітичної медицини, лікар Гіппократ. Так ось він казав, що всяка їжа повинна бути ліками для людини, а ліки – їжею.

Ведуча: Абсолютно все, що ви їсте, створене матір’ю – природою, а людина підкоректувала вже створене.

Ведуча: А зараз настала черга першої вікторини та перших запитань, але попереджую: відповідь буде зарахована тільки при піднятій руці. Відповідаючий повинен вийти і сказати. Адже на кону дуже смачний приз – велика порція морозива.

Ведуча: Увага, запитання:

 1. Продовжить будь ласка:

«Ходить гарбуз по городу,

Питається свого роду,

Ой, чи живі, чи здорові

Всі родичі гарбузові?»

 1. А скільки їх тих родичів гарбузових?

 Хор виконує пісню: «Ой, ти Галю, Галю молодая»

Ведуча: Ось так співали козаки, повертаючись з військового походу, чи чумаки, йдучи по сіль. Ви скажете, при чому тут сіль? Її ми вивчаємо.

Ведуча: Увага питання:

 1. Солі якого важкого металу виводить кам’яна сіль? (літій)
 2. Яка хімічна формула солі? (натрій хлор)

Учасниця: Ви спостерігали, як тісно поєднані свята з харчами. До кожного свята – своя обрядова страва. Що стосується хліба, то він вважається святинею: повсякденною та обрядовою їжею. Без хліба не обходиться не одне свято. Хліб - усьому голова!

Ведуча: У кожного народу свої уявлення про смак. Наприклад, ви ніколи не будете їсти жабу, як це роблять гурмани французи, якою б вона не була жирною та які б ви не були голодні.

Ведуча: Або гадюку, як корейці, які її навіть у пляшки з горілкою засунули. Ніколи не користуйтеся китайською дієтою, які б ви гладкі не були. Ця дієта передбачає споживання товчених тухлих яєць з корою семи дерев три рази на день. У нас є своє, звичне!

Ведуча: Увага, питання:

 1. Назвіть самий екологічно-чистий український продукт.
 2. З якого продукту за слов’янським міфом виник світ?

Ведуча:1. Який овоч впровадив Петро 1 в Росії та який став другим після хліба важливіший на землі?

 1. Загадка:

Я росла в темній темниці,

Як зросла, взяли в світлицю,

З мене шкірку всі деруть

Мене варять, мене труть,

Пироги з мене печуть.

Відгадайте ж хто я є,

Скажіть ви ім’я моє!!!

Ведуча: Чи знаєте ви, що спочатку селяни їли квітки картоплі і плювалися, згадуючи незлим тихим словом царя!

 1. Загадка:

В полі хорошенькі,

Зеленіли навесні.

Чим же я не молодець

Маю диво корінець,

Все про нього дбаю

Цукор відкладаю!

Ведуча: А зараз поговоримо про «шкідливі» продукти. «Шкідливі» звісно в лапках. Як казав Гіппократ: «В ложці ліки, а в чашці – отрута» або «все добре в міру». Хто відмовиться від солодощів, хто не схоче «принять ванную, выпить чашечку кофе». Але якщо їсти дуже багато солодощів, можна перетворитися на Піпу Сурінамську, є така собі жаба в Південній Америці, яка з маленької набуває нечуваних розмірів. До так званих «шкідливих» продуктів (звісно у великих кількостях) ми віднесли цукерки і шоколад, тістечка, торти та печиво та багато іншого. Скільки жінок на білому світі заради стрункої фігури відмовляє собі в цих солодощах. Нам ще рано думати про це, тому ми вирішили їх захистити. Але спочатку вікторина.

Учасниця:

 1. Карамельки та цукерки, це одне й теж саме? І чим вони відрізняються?
 2. Що смачне названо на честь полководця та Імператора?
 3. Яким словом, незвичним для нашого вуха називають шкаралупиння какао-бобів? Підказка: це слово ви зустрічаєте в південно-латинських запальних піснях.
 4. Які ви знаєте східні солодощі?
 5. Чи їстівний мильний корінь? Що з нього виготовляють?
 6. А до яких товарів відносять морозиво?

Ведуча: А зараз на захист самих шкідливих продуктів звучать пісні про какао та каву. (Звучать пісні)

Ведуча: Ми не одні. Бачите? Нам не потрібно докладати багато зусиль, щоб довести, що в цих піснях теж співають про харчі. А кава вже давно перестала бути просто продуктом. Кава – це символ кохання, розставання, роздумів та надії.

Ведуча: А щодо історії, то історія така. Кава став одним із символів глобалізації. Кавові плантації, які спочатку існували тільки в Ефіопії і Аравії, нині перебувають в десятках країн світу. 80% дорослих жителів Землі п'ють каву хоча б раз на тиждень. Поширення кави було б неможливим без вкладу, який внесли представники дуже багатьох країн і народів: наприклад, "еспрессо" винайшли в Італії, розчинна кава - в США, а вершки і цукор в нього вперше додали в Австрії.

Ведуча:Приблизно 1000 рік н. е. Народ Галла в Ефіопії став використовувати плоди кавового дерева в якості продукту харчування: вони змішували їх з тваринним жиром. Імовірно, каву вперше стали використовувати на території провінції Каффа (звідки, згідно з однією з найбільш популярних теорій і походить сучасна назва напою). Арабські торговці перевезли насіння кави в Аравію і створили першу в світі кавову плантацію на території сучасного Ємену. Араби називали напій, виготовлений з цієї рослини "кахва" ( "відганяює сон") - на цьому базується друга версія походження слова "кава".

1475 рік. В Константинополі (нині Стамбул) відкритий перший спеціалізований кавовий магазин "Ківа Хан". Закони Оттоманської Імперії дозволяли жінці розлучитися з чоловіком, якщо він не був у змозі оплатити її щоденні кавові потреби.

Ведуча:Кава - напій богів! Хто може посперечатися з цим твердженням? Кава бадьорить тіло і дух, рятує від хвороб і поганого настрою. Кава - це прекрасна тема для розмови при першому знайомстві і вірний супутник в будь-якій життєвій ситуації. Кава, врешті-решт, може стати справою всього життя!

Ведуча:А скільки творів написано під впливом цього чарівного напою? Навряд чи можна підрахувати точну цифру. І саме за чашкою кави виникали дискусії, народжувалися нові рядки, з'являвся політ фантазії

Ведуча:Та і народна творчість не підкачала - анекдоти про каву розуміють у всіх країнах світу. Ось, наприклад, наступний. Джентльмен звертається до кравця з проханням: "Могли б ви зшити мені костюм кольору кави з молоком?" "З цукром або без?" - Незворушно довідався той.

Ведуча:Пити або не пити кави? Що стосується нас, то вони це питання вже давно вирішили. Звичайно ж, на користь кави.

Адже кава - це задоволення. Це хвилинка часу, що зупинився серед божевільного ритму життя. Кава як незримий радник і охоронець - непомітний, але завжди поруч. Він допоможе загострити розум або розслабитися, підтримає сили або дасть легкість м'язам, змусить діяти або уважно спостерігати.

Ведуча: Ось що говорив про каву великий Бальзак: "Варто покуштувати каву, як все немов спалахує, а думки тісняться як батальйони на полі битви". А що кава для вас? Можливо, ми разом спробуємо знайти відповідь на це питання на сторінках нашого сайту?

Ведуча: Ми показали далеко не все, що знаємо. Знаємо, знаємо ми набагато більше. Хочемо сподіватися, що наш виступ вам сподобався. Дякуємо за увагу. Вибачаємось, якщо відірвали вас від більш важливих справ.

Ведуча:Треба їсти, щоб жити, але не жити, щоб їсти.

Back to top